MODERNIZACJA KOTŁOWNI

Modernizacje kotłowni Rzeszów
THG HEATING & COOLING

Modernizacja kotłowni Rzeszów

Modernizacja kotłowni Rzeszów – Istnieją różne sytuacje, które sprawiają, że konieczna jest modernizacja kotłowni. Czasem jest to generalny remont, modernizacja systemu grzewczego, a innym razem potrzeba przekształcenia funkcji konkretnych powierzchni czy kłopoty związane z wielkością powierzchni, która jest ogrzewana.

Jak działa pompa ciepła?

Pierwszym krokiem powinna być konsultacja ze specjalistami. Chętnie podejmiemy się tego wyzwania, jeśli miejscem, w którym ma się odbyć modernizacja kotłowni jest Rzeszów (i okolice +30km). Warto się dowiedzieć czy możliwe jest dostosowanie aktualnej kotłowni do nowego źródła ogrzewania. Powinno się też sprawdzić, jak wyglądają wymagania, które dotyczą montażu konkretnych urządzeń. Te obecne różnią się od tych, które były kiedyś. Trzeba o tym pamiętać, żeby się nie okazało, że aktualna technologia jest zbyt zaawansowana, by funkcjonować w naszej kotłowni, z której korzystamy od lat.

Pytania, na które trzeba odpowiedzieć zanim do skutku dojdzie modernizacja kotłowni, to:

Jak mówią przepisy, wysokość pomieszczeń w budynkach, które są nowowybudowane, musi wynosić minimum 2.2m, by można było zainstalować tam kocioł gazowy. Co jest też ważne, to ograniczenia związane z kubaturą pomieszczenia, które musi mieć przynajmniej 8m3. Całe szczęście, jeśli w Twoich planach jest modernizacja kotłowni, której lokalizacja to Rzeszów (i okolice +30km), to nie musisz się o nic martwić, bo wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

Jakie urządzenia grzewcze oraz chłodnicze możemy zamontować?

modernizacja kotłowni rzeszów - Jak można połączyć ze sobą różne źródła ciepła?

Jedną z opcji jest korzystanie z kotła na węgiel z kotłem gazowym. Pamiętaj, że jeśli Twój kocioł na węgiel wciąż działa, nie musisz go wyrzucać, gdy montujesz kocioł gazowy. By zaoszczędzić, warto palić węglem wtedy, gdy jest najchłodniejszy okres w roku. Można też połączyć kocioł gazowy z pompą ciepła, dzięki czemu można m.in. podłączyć kominek z płaszczem wodnym, który nie tylko grzeje wodę użytkową, ale też pełni funkcję ogrzewania.

Jeśli potrzebujesz usługi, takiej jak modernizacja kotłowni, Rzeszów jest w Twoim sąsiedztwie i  myślisz o zmianach w Twojej kotłowni, to chętnie zajmiemy się nie tylko jej modernizacją, ale również instalacją i jej przeróbkami.

Wykonujemy modernizację automatyki grzewczej oraz różnego rodzaju instalacje grzewcze, od ogrzewania podłogowego po pełne instalacje grzewcze i wodne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI:

Poza modernizacjami kotłowni, w Rzeszowie i okolicy +30km wykonujemy również inne usługi takie jak m. in.: