KOTŁY GAZOWE

kotły gazowe rzeszow
THG HEATING & COOLING

Kotły gazowe Rzeszów

Czy kocioł gazowy to dobry wybór?

Kotły gazowe Rzeszów – Jest to sposób na całkiem niedrogie i bezobsługowe ogrzewanie budynku, jednak przez ostatnie lata został zdominowany przez urządzenia kondensacyjne, ponieważ są dużo tańsze niż kiedyś. Jako że są też niewielkie i ciche, często są wybierane przez budujących, gdy jest dostęp do gazu ziemnego. Wybór tych kotłów jest ogromny, dlatego  warto zaczerpnąć profesjonalnej opinii. Chętnie podejmiemy współpracę i podpowiemy, na co zwrócić uwagę w związku ze specyfiką budynku, jeśli lokalizacja usługi to Rzeszów. Zajmujemy się montażem i instalacją kotłów gazowych w Rzeszowie.

Jakie są rodzaje kotłów gazowych?

Kotły gazowe są przeróżne. Ich główny podział to kotły wiszące i stojące. Te pierwsze są zwykle wykorzystywane w łazienkach i kuchniach, natomiast te drugie to już większe urządzenia, które potrzebują osobnego pomieszczenia. O ile podział na kotły wiszące i stojące nie budzi wątpliwości, to przy kotłach jednofunkcyjnych i dwufunkcyjnych już pojawiają się niejasności.

Kocioł jednofunkcyjny

Kocioł jednofunkcyjny ma zasobnik wody, w którym ciepła woda cały czas czeka. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na kocioł jednofunkcyjny będzie też potrzebne miejsce na zasobnik.

kocioł dwufunkcyjny

Jeśli chodzi o kocioł dwufunkcyjny, działa on jak przepływowy podgrzewacz wody. Nie ma zasobnika wody, więc zajmuje mniej miejsca. Istnieje jednak jeszcze jeden (i najważniejszy) podział kotłów. Mowa o kotle z otwartą oraz zamkniętą komorą spalania.

Pierwszy rodzaj kotłów potrzebuje poboru powietrza z pomieszczenia, w którym jest ulokowany. Trzeba pamiętać, że instalując ten kocioł, musimy mieć pewność, że w pomieszczeniu jest stale świeże powietrze oraz stały i silny ciąg kominowy. Kocioł z  zamkniętą komorą potrzebuje specjalnej rury, która dostarcza powietrze do kotła i eliminuje z niego produkty spalania.

kotły kondensacyjne

Istnieją też kotły kondensacyjne, które są bardziej ekonomiczne od tych tradycyjnych, dzięki wymiennikowi ciepła, który odzyskuje ciepło ze spalin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI:

Poza montażem kotłów gazowych w Rzeszowie i okolicy +30km wykonujemy również inne usługi takie jak m. in.: